SO MW
2024-06-16 00:05
XI BIEG NA 5 MIL

W czwartek 13 czerwca 2023 roku odbył się już "XI BIEG NA 5 MIL". Organizatorem biegu był gdyński Dywizjon Okrętów Bojowych oraz Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej RP we współpracy
z Gdyńskim Centrum Sportu.

Patronat honorowy nad biegiem na "5 MIL" objął prezydent miasta Gdyni.
Długość trasy: 5 mil morskich (9260m = 2 pętle po 4630m). Start zawodników odbył się przed okrętem ORP „Gen. K. Pułaski” o godz. 11:00. Meta biegu znajdowała się również przed okrętem ORP „Gen. K. Pułaski”.
Na imprezę oprócz 501 osób startujących, przybyli dowódca 3. Flotylli Okrętów kadm. Andrzej Ogrodnik
a ze strony organizatorów: dowódca Dywizjonu Okrętów Bojowych kmdr Piotr Smela, prezes ZG SOMW RP wadm. Maciej Węglewski, wiceprezes ZG SOMW RP kmdr Stanisław Teichert, sekretarz ZG kmdr por. Robert Kościelniak, skarbnik ZG kmdr por. Wojciech Klein, prezes Koła nr 16 kmdr por. Maciej Matuszewski wraz z członkami Zarządu i Koła, członkowie Koła Nr 1: kmdr Leonard Budniak, kmdr Jerzy Przybylski i kmdr Jan Dzieciuch a z Koła nr 6 kmdr Zbigniew Wądołowski. Obecny był również dyrektor ds. Sportu UM Gdynia pan Przemysław Dalecki oraz dyrektorka Oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni pani Beata Dombrowska-Grubba.
Koordynatorem biegu był kmdr ppor. Andrzej Rejent, który współpracował w przygotowaniu biegu ze skarbnikiem ZG SOMW kmdr. por. Wojciechem Kleinem.
W biegu uczestniczyli również jako zawodnicy członkowie SOMW RP z numerami startowymi:
- 584. kmdr ppor. Zabrocki Radosław z koła nr 4, który w klasyfikacji OPEN zajął 289. miejsce z wynikiem 48 min. 00.09 s, strata 18:43.83,
W biegu startował również dyrektor ds. Sportu UM Gdynia pan Przemysław Dalecki oraz dyrektor Oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni pani Beata Dombrowska-Grubba z numerami startowymi:
- 93. Beata Dombrowska-Grubba, która w klasyfikacji OPEN zajęła 482. miejsce z wynikiem 1 godz. 01 min. 53.43 s. straty do pierwszego 32:40.41,
Wyróżnienie w klasyfikacji kobiet ze SOMW RP otrzymała: kmdr por. Hydzik Agnieszka z koła nr 14, a w klasyfikacji mężczyzn kmdr por. Leoniak Marian z koła nr 7.
Wyróżnienia i medale za uczestnictwo w biegu wręczali: pani Beata Dombrowska-Grubba, kmdr Piotr Smela, wadm. Maciej Węglewski, kmdr Stanisław Teichert, kmdr por. Robert Kościelniak, kmdr por. Wojciech Klein, Przemysław Dalecki z Urzędu Miasta Gdynia a także członkowie SOMW RP: kmdr Leonard Budniak, kmdr Jerzy Przybylski, kmdr Jan Dzieciuch oraz kmdr Zbigniew Wądołowski.
Opracowanie i zdjęcia Stanisław Teichert.