SO MW
2022-12-16 11:30
WIECZÓR WIGILIJNY W KOLE NR 5

Zgodnie z planem, 8 grudnia 2022 roku – po dwu latach pandemicznego niebytu – w Tawernie „Pod Kordem” Akademii Marynarki Wojennej spotkali się na wieczorze wigilijno-opłatkowym członkowie i sympatycy Koła nr 5 Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP przy AMW.

Pod nieobecność prezesa zarządu spotkanie prowadził pełniący jego obowiązki i zarazem prezes honorowy kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski, wspierany przez kol. kmdr. dr. Krzysztofa Zabieglińskiego i panią Grażynę Kiersnowską. Wśród kilkudziesięcioosobowego grona uczestników był również gość honorowy, prorektor AMW ds. wojskowych pan kmdr Paweł Podgórny.
Zebranych i gościa honorowego powitał w serdecznych słowach kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski, który krótko przedstawił okoliczności tego miłego spotkania oraz - z uwagi na nieobecność kapelana – zaintonował kolędę „Bóg się rodzi…”, ochoczo podjętą przez pozostałych uczestników. Złożył także życzenia radosnych świat i zachęcił do wspólnej biesiady. Z pozdrowieniami od rektora-komendanta AMW kadm. prof. dr. hab. Tomasza Szubrychta oraz kilkoma zdaniami na temat aktualnej kondycji i najbliższych zamiarów AMW ( w kontekście niedawno obchodzonego jubileuszu stulecia wojskowego wyższego szkolnictwa morskiego) wystąpił prorektor AMW kmdr Paweł Podgórny. Następnie głos zabrał kol. kmdr dr Krzysztof Zabiegliński, który przekazał serdeczne pozdrowienia od nieobecnego prezesa kol. kmdr. dr. Ryszarda Czarnoty oraz również życzył dobrych, radosnych i obfitych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2023 roku. Wzniesiono toast za powodzenie w Nowym 2023 Roku (szampanem bezalkoholowym, zorganizowanym przez kol. kmdr. por. Wincentego Kurowskiego).
Następnie uczestnicy – łamiąc się opłatkiem - składali sobie wzajem życzenia świąteczno-noworoczne. Nie brakło serdecznych słów, uścisków i okolicznościowych całusów. Po dobrej chwili, przywołani dźwiękami dzwonu okrętowego, biesiadnicy zasiedli do stołu, przy którym spożyli serwowane im przez personel Tawerny tradycyjne wigilijne potrawy. Potem przyszła pora na wety, tj. smacznego sernika i jabłecznik oraz kawę lub herbatę. A przy tym – rozmowy, pogwarki, plany, wspomnienia i żarciki. Ba, nawet przedstawiony został wiersz z życzeniami autorstwa kol. kmdr. por. Krzysztofa Selke (którego jednak autor nie dosłyszał, bo jako zagorzały kibic „wybył” kilka minut wcześniej na mecz Resovii z Treflem). Jego strata, ha ha ….
Na zakończenie tego miłego i sympatycznego spotkania pozostająca część uczestników pozowała do wspólnego zdjęcia na tle choinki. Przekazano także harmonogram pracy Koła w 2023 roku, przy czym niżej podpisany zaznaczył, że zawarte w nim terminy mogą ulegać zmianom, w związku z czym należy czytywać i reagować na przesyłane maile i sms-y.
Do następnego spotkania i Do siego Roku!
Tekst i foto: Krzysztof Zabiegliński.

gsUwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2012 SO Marynarka Wojenna. Wszelkie prawa zastrzeżone.