Kazimierz Fiutowski urodził się 3. sierpnia 1933 roku w Tłubicach powiat Płock. Po ukończeniu szkoły powszechnej i szkoły zawodowej wstąpił do Oficerskiej Szkoły Wojsk Lotniczych w Zamościu, którą ukończył w 1952 roku w stopniu chorążego. Następnie wykorzystując możliwość wyboru został skierowany do lotnictwa morskiego, to jest do 34. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Gdyni Babich Dołach, na stanowisko technika klucza Pierwszej Eskadry. W 1955 roku awansował na stanowisko inżyniera Pierwszej Eskadry 34. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Marynarki Wojennej. W 1957 roku będąc po kursie przygotowawczym zdał egzaminy wstępne i rozpoczął studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Z powodów rodzinnych przeniósł się dla kontynuacji studiów do Wyższej Szkole Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.
Studia w WSMW ukończył 6 lipca 1962 r. roku w stopniu kapitana marynarki i z dniem 12 października 1962 r. decyzją Ministra Obrony Narodowej pozostał w korpusie oficerów Marynarki Wojennej, w grupie technicznej. 25 listopada 1962 r. został przeniesiony do dyspozycji dowódcy 3. Brygady Kutrów Torpedowych i zajmuje stanowisko flagowego oficera mechanika. Po półtora roku służby przeniesiony zostaje na stanowisko dowódcy działu elektromechanicznego pierwszego kutra rakietowego w siłach Marynarki Wojennej ORP „Hel” w 3. Dywizjonie Kutrów Rakietowych 3. Brygady Kutrów Torpedowych,
Następnie po dwóch latach służby zostaje przeniesiony do 1. Dywizjonu 3. Brygady Kutrów Torpedowych na stanowisko flagowego oficera mechanika, zastępcy dowódcy dywizjonu ds. technicznych.
23 sierpnia 1967 roku mianowany przez Ministra Obrony Narodowej
na stopień komandora podporucznika. Po utworzeniu, w kwietniu 1971 roku 3. Flotylli Okrętów zostaje przeniesiony do 1. Dywizjonu Kutrów Rakietowo -Torpedowych na stanowisko z-cy dowódcy dywizjonu ds. technicznych.
5 października 1971 r. mianowany przez Ministra Obrony Narodowej na stopień komandora porucznika.
W dniu 19.03.1974 r. na własną prośbą, został zwolniony
z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony w stan spoczynku.
Od czerwca 1974 roku zatrudniony był na stanowisku z-cy ds. technicznych Szefa WAK w 3.Składnicy Marynarki Wojennej.
W 1975 rozpoczął pracę w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni
na stanowisku trzeciego, a następnie drugiego oficera mechanika. Od czerwca 1978 roku zatrudniony był w Przedsiębiorstwie Handlu Zagranicznego „Navimor” w Gdańsku Wrzeszczu i skierowany do pracy w Stoczni Remontowej "Nauta" w Gdyni na stanowisko starszego inspektora nadzoru.
Przez kolejne lata emerytury wojskowej pływał na statkach zagranicznych różnych armatorów na stanowisku drugiego oficera mechanika.
W marcu 1999 roku współtworzył Koło Nr 6 Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP i przez kolejne 15 lat pełnił funkcję Prezesa tegoż Koła.
W zmarłym straciliśmy wspaniałego człowieka, przyjaciela i wychowawcę wielu marynarski pokoleń.
Mszę Świętą odprawiono 3 lutego 2022 roku o godzinie 11:30
w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. Piotra Rybaka w Gdyni
ul. Portowa 2.
Mszę poprzedziła modlitwa różańcowa.
Pogrzeb odbył się na Cmentarzu Gdynia Witomino o godzinie 12:30.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
W imieniu kolegów i przyjaciół odchodzącego na wieczną wachtę pożegnał wiceadmirał w st. spocz. Marian Ambroziak, prezes Koła Nr 6 SOMW RP oraz szklanki wybite dzwonem okretowym.