Współorganizatorem tej imprezy był również kołobrzeski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej, którego prezesem jest p. Antoni Szarmach. W przygotowaniach planu wizyty i zwiedzaniu miasta wspomagał Prezesa p. Marek Patias. Z uczestnikami wycieczki spotkała się przedstawicielka Kołobrzeskiej Telewizji Kablowej pani red. Paulina Żupaniec-Łochocka i przeprowadziła krótkie wywiady z prezesem Ligi Morskiej i Rzecznej, prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia wiceadmirałem Maciejem Węglewskim oraz komandorem Ludwikiem Siwkiem. Prezes opowiedział o naszym Stowarzyszeniu. Powiedział że jest ono właściwie stowarzyszeniem elitarnym bowiem skupia w swoich szeregach wyłącznie oficerów, którzy ukończyli szkoły morskie oraz tych oficerów, którzy przez długi okres służyli w Marynarce Wojennej. Celem naszego działania jest propagowanie Marynarki Wojennej i integracja rezerwistów z młodymi adeptami sztuki wojenno-morskiej. Stowarzyszenie jest organizacją apolityczną. Komandor Ludwik Siwek opowiedział o swoich związkach z Kołobrzegiem sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy to przez 7 lat dowodził Bałtyckim Dywizjonem Okrętów Pogranicza, który tutaj stacjonował. Stwierdził, że z Kołobrzegiem jest szczególnie związany ponieważ dawno temu poznał tutaj swoją żonę i tutaj urodziły się jego dzieci.
Uczestnicy wycieczki po złożeniu wiązanki kwiatów pod pomnikiem komandora Stanisława Mieszkowskiego pierwszego polskiego kapitana portu w Kołobrzegu zwiedzili miasto. Następnie przeszli na Bulwar Marynarzy Okrętów Pogranicza gdzie złożyli również wiązankę kwiatów pod pomnikiem odsłoniętym ku czci marynarzy w 2004 roku w czasie centralnych uroczystości obchodów Święta Straży Granicznej odbywających się w Kołobrzegu. Odwiedzili również Kołobrzeski Skansen Morski.
Po krótkiej przerwie wszyscy wycieczkowicze autokarami pojechali do Darłowa, aby niektórzy po wielu latach mogli przypomnieć sobie to piękne miasto i port oraz odświeżyć wspomnienia z nim związane.